2010 NID logo

The 2010 Court Craft Night Interdistrict competition will commence on Wednesday 6 October 2010. Sixty-four teams will compete across 10 divisions to be crowned 2010 Court Craft Night Interdistrict champions.

To view the 2010 Court Craft Plexipave Night Interdistrict Fixture Guide click here

2010 Court Craft Plexipave Night Interdistrict – Winners and Runners Up

Division One
Winner: Inner Western Suburbs
Runner Up: Sutherland Shire

Division Two
Winner: Ku-ring-gai
Runner Up: Parramatta Auburn

Division Three
Winner: Sutherland Shire
Runner Up: Randwick

Division Four
Winner: Liverpool City
Runner Up: Manly Warringah

Division Five
Winner: Blacktown City
Runner Up: Campbelltown

Division Six
Winner: Gosford
Runner Up: Blacktown City

Division Seven

Winner: Sutherland Shire
Runner Up: Hills District

Division Eight
Winner: Baulkham Hills
Runner Up: Hills District

Division Nine
Winner: Manly Warringah
Runner Up: Blacktown City

Division Ten
Winner: Penrith
Runner Up: Fairfield City

2010 Court Craft Plexipave Night Interdistrict – Fixtures and Results
Court Craft Night Interdistrict > Division One | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Two | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Three | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Four | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Five | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Six | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Seven | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Eight | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Nine | draws/results | ladder
Court Craft Night Interdistrict > Division Ten | draws/results | ladder

2010 Court Craft Plexipave Night Interdistrict – Team Lists
Division One
Division Two
Division Three
Division Four
Division Five
Division Six
Division Seven
Division Eight
Division Nine
Division Ten

2010 Court Craft Plexipave Night Interdistrict – Final Grading (23/09/10)
To view final grading please click here.

2010 Court Craft Plexipave Night Interdistrict Umpire Allocations
Download the 2010 Umpire Allocations
Information for Umpire Convenors

2010 Court Craft Plexipave Night Interdistrict – Forms and Rules
Netball NSW Grading Policy and Procedures and Rules for Championships and Competitions (7/11/09)

2010 Court Craft Plexipave Night Inter District – Playing Times
Division 1 – 8.30pm
Division 2 – 7.00pm
Division 3 – 8.30pm
Division 4 – 8.30pm
Division 5 – 8.30pm
Division 6 – 7.00pm
Division 7 – 8.30pm
Division 8 – 7.00pm
Division 9 – 7.00pm
Division 10 – 7.00pm