DOOLEYS partners page logo NSW Netball Logo

2010 DOOLEYS State League – Winners

Waratah Cup
Winner: Manly Warringah
Runner Up: Sutherland Shire

Division 2
Winner: Blue Mountains
Runner Up: Ku-ring-gai

Division 3
Winner: Eastwood Ryde
Runner Up: Campbelltown

Division 4
Winner: Ku-ring-gai
Runner Up: Baulkham Hills

Division 5
Winner: Baulkham Hills
Runner Up: Eastwood Ryde

Division 6
Winner: Sutherland Shire
Runner Up: Randwick

Division 7
Winner: Penrith
Runner Up: Sutherland Shire

Division 8
Winner: Penrith
Runner Up: Hawkesbury City

2010 DOOLEYS State League Player of the Year – the ‘Nance Kenny Medal’
Tiffany Lincoln – Manly-Warringah

2010 DOOLEYS State League – Draws, Results, Ladders
DOOLEYS State League > Waratah Cup | draws/results | ladder
DOOLEYS State League > Division Two | draws/results | ladder
DOOLEYS State League > Division Three | draws/results | ladder
DOOLEYS State League > Division Four | draws/results | ladder
DOOLEYS State League > Division Five | draws/results | ladder
DOOLEYS State League > Division Six | draws/results | ladder
DOOLEYS State League > Division Seven | draws/results | ladder
DOOLEYS State League > Division Eight | draws/results | ladder

2010 DOOLEYS State League Team Lists
Waratah Cup                 Division Two                    Division Three              Division Four
Division Five                 Division Six                      Division Seven              Division Eight

2010 Match Scheduling
Waratah Cup – Wednesday (7.00pm and 8.30pm)
Division Two – Tuesday (7.00pm and 8.30pm)
Division Three – Monday (7.00pm and 8.30pm) Division Four – Thursday (7.00pm and 8.30pm)
Division Five – Saturday (timeslots TBC)
Division Six – Saturday (timeslots TBC)
Division Seven – Saturday (timeslots TBC)
Division Eight – Saturday (timeslots TBC)

2010 DOOLEYS State League Provisional Grading (updated 25/2/10)Click here to download

Bookmark the link to our Online DOOLEYS State League Fixture Card

2010 DOOLEYS STATE LEAGUE FINAL SERIES PROGRAM